logo

Muž se vracel z vánočního večírku, v příkopu se cítil jako doma, a tak se svlékl a usnul

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V brzkých ranních hodinách, krátce po 04.00 přijali policisté na operačním středisku oznámení, že na silnici u Chrudimi sedí nějaká osoba.

Hlídka policistů z obvodního oddělení na popsaném místě uviděla muže oblečeného jen ve spodním prádle. Při dnešním mrazivém ránu to byla docela neočekávaná situace. Nejednalo se naštěstí o žádnou tragédii ani zločin. Muž policistům uvedl, že předchozího večera byl na vánočním večírku. Při cestě domů se zřejmě pod vlivem alkoholu domníval, že je doma. Proto se měl svléknout a lehnout si do příkopu vedle silnice. Oblečení, peněženku i doklady si položil vedle sebe a asi usnul. Jeho probuzení asi nebylo moc příjemné. Policisté vzhledem k jeho podchlazení přivolali lékařskou pomoc.

Muž poté využil vyhřátého služebního vozidla strážníků městské policie, kde vyčkal na příjezd záchranné služby. Sanitou byl pak odvezen do chrudimské nemocnice na ošetření, rozmrznutí a obnovení tělesných funkcí. Oznámení ženy na linku 158 možná muži zachránilo zdraví nebo dokonce život.

por. Jana Drtinová, DiS., PČR