logo

Muž se zabarikádoval v rodinném domě a vyhrožoval střelbou, došla si pro něj zásahová jednotka

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek dopoledne se na Policii ČR obrátili exekutoři, kteří měli provádět výkon v rodinném domku v Kobylí a přitom se obávali konfliktu s mužem, který zde bydlí. Policisté si prověřili, že se jedná o jednapadesátiletého muže, jenž měl v minulosti vícekrát problém se zákonem, a okamžitě vyjeli na místo.

Když hlídka přijela před rodinný dům, muž začal vyhrožovat a proti policistům namířil krátkou střelnou zbraň. Následně se i se svojí manželkou v domě uzamkli. Po vyhodnocení situace jsme na místo přivolali Zásahovou jednotku KŘP Jihomoravského kraje a také vyjednávače. Ten se snažil s mužem i jeho manželkou navázat komunikaci, ale vše bylo marné. Oba nadále vyhrožovali použitím střelné zbraně.

Zásahová jednotka proto provedla násilný vstup do obydlí. Díky vysoce profesionálnímu přístupu nedošlo při zadržení k žádnému střelnému poranění a muž i žena byli zpacifikováni. Muž navíc v celém domě pustil plynové spotřebiče a snažil se obydlí podpálit. Jen díky pohotovému zásahu policistů nedošlo k výbuchu.

Po zadržení byla dvojice předána k vyšetření záchranné službě. Ženu jsme následně eskortovali na policejní služebnu a muž byl převezen k dalšímu ošetření. Žádný policista nebyl při zásahu zraněn. Po zadržení obou podezřelých začali vyšetřovatelé provádět nezbytné úkony. Na místo se dostavili také pyrotechnici, kteří obydlí prohledali. Můžeme potvrdit, že se zde nenacházela žádná munice. Jedinou zbraň, kterou jsme zajistili, byla krátká střelná zbraň, s níž muž vyhrožoval.

K popsanému incidentu bychom chtěli dodat, že se policisté po celou dobu snažili zamezit jakémukoliv útoku ze strany útočníka a provedli veškerá opatření, aby nedošlo ke zranění obyvatel obce či jiných osob, což se podařilo.

por. Mgr. Kamila Haraštová, Policie ČR