logo

Muž se zákazem řízení a pod vlivem pervitinu si přímo před policisty přesedl na zadní sedadlo

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští policisté v rámci jedné ze silničních kontrol, zastavili motorové vozidlo zn. Honda. K události došlo 12. 3. 2017 kolem 20.40 hodin v Ostravě. Řidič sice na pokyn k zastavení zareagoval, nicméně před očima policistů si přesedl na sedadlo spolujezdce. Na zadním sedadle vozu seděla žena s tříletým dítětem. Později při opakovaném dotazu, proč řidič sedí na sedadle spolujezdce, tento reagoval odůvodněním – neboť nemá řidičský průkaz. Muž uváděl ke své totožnosti fakta, která ale neodpovídala realitě. Ani spolujezdkyně k identitě muže neposkytla žádné skutečnosti.

Muž byl tedy předveden ke zjištění totožnosti. Na základě analýzy zjištěných informací pak policisté zjistili i totožnost 25letého muže. Nato svou identitu doznal i řidič. Jiné jméno měl uvádět proto, že má uložen zákaz řízení motorových vozidel. Zákaz činnosti byl muži uložen soudem na dobu od roku 2013 do roku 2021. Není to však první obdobná sankce, jež byla tomuto muži uložena. Řidič měl za volant motorových vozidel usednout i přes uložený zákaz činnosti opakovaně. V letošním roce byl prověřován pro podezření z tohoto protiprávního jednání opakovaně.

Orientační zkouška k přítomnosti drog byla u řidiče pozitivní ukazateli amfetamin/metamfetamin. Při prohlídce byl zajištěn i sáček s krystalickou látkou.

Muž je podezřelý z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR