logo

Čtyři nabouraná auta při nehodě ve Vinohradské ulici v Praze, muži se zákazem řízení zabránili v útěku strážníci

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Čtyři nabouraná vozidla, jeden zraněný, vysoká rychlost na frekventované ulici, zákaz řízení a sáček s neznámou krystalickou látkou nalezený ve vozidle. Toto je stručný popis z místa dopravní nehody, u které bezprostředně zasahovali pražští strážníci a následně další složky integrovaného záchranného systému.

V pátek ráno pár minut po půl deváté oznámil projíždějící řidič tramvaje na Vinohradské ulici strážníkovi konajícímu dozor na přechodu, že na křižovatce Vinohradská a Radhošťská se právě stala dopravní nehoda. K události byla vyslána motorizovaná hlídka strážníků. Na uvedeném místě se nacházela nabouraná dvě vozidla. Strážníci začali okamžitě zajišťovat místo dopravní nehody a přivolali ostatní složky IZS. Jedno z vozidel bylo nárazem odmrštěno na chodník, řidič sedící uvnitř byl dezorientovaný a stěžoval si na bolest hlavy.

Po příjezdu rychlé záchranné služby byl převezen do nemocnice. Řidič druhého vozidla odmítal s hlídkou strážníků jakkoli spolupracovat. Začal jim sprostě nadávat a odmítl předložit doklad totožnosti. Následně se pokusil o útěk. Proti muži byly okamžitě použity donucovací prostředky. Vzhledem k pokusu o fyzické napadení strážníka mu byla nasazena pouta.

Po příjezdu hlídky Policie ČR bylo kromě totožnosti dotyčného zjištěno i to, že má vyslovený zákaz řízení. Svědci události uvedli, že se po Vinohradské ulici řítil vysokou rychlostí a narazil do jedoucího vozidla, které bylo odmrštěno na chodník a jehož řidič utrpěl zranění. Dále pak naboural do zaparkovaného vozidla a do svislého dopravního značení, které poškodilo další zaparkovaný automobil. U agresivního osmadvacetiletého řidiče byl navíc na zemi ve vozidle objeven igelitový sáček s bílou krystalickou látkou, o níž tvrdil, že se jedná o kokain. Událost si vyžádala i zásah hasičského sboru. Případ si na místě převzali Policisté z dopravního oddělení.

Bc. Michaela Teplá, MP Praha