logo

Muž se zákazem řízení odjel v kradeném voze do Německa, tam zapadl v poli

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 15. 2. 2017 v Sokolově využil nepřítomnosti obsluhy herny a z chladicího boxu odcizil jednu láhev tvrdého alkoholu. Poté vešel odemčenými dveřmi do prostoru skladu, kde odcizil další láhev tvrdého alkoholu. Obě lahve v hodnotě 900 Kč uschoval do batohu a z herny odešel.

O pár dní později 21. 2. 2017 vstoupil otevřenou bránou do budovy fary v Sokolově, kde z věšáku na oděvy odcizil různé oděvní svršky a svazek klíčů na kterém byl také klíč od osobního vozidla Škoda Octavia. Osobním vozidlem z místa činu odjel i přesto, že má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel, který mu uložil Okresní soud v Karlových Varech. Muž s vozidlem odjel do SRN, kde s vozidlem v poli zapadl a nechal jej na okraji obce Waldsassen odstavené. Majiteli vozidla vznikla škoda ve výši přes 100 000 Kč.

Dne 24. 2. byl muž zadržen na základě souhlasu státního zástupce. Následně byl obviněn ze spáchání přečinů Krádeže, Neoprávněné užívání cizí věci a Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Kriminalista podal na obviněného podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. V sobotu Okresní soud v Sokolově rozhodl o vzetí 38letého muže do vazby.

V případě odsouzení hrozí obviněnému až tříletý trest odnětí svobody.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, PČR