logo

Muž si vymýšlel události, na které vyjížděly složky IZS, případ objasnili kriminalisté ve spolupráci s policisty z OOP

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Českobudějovičtí kriminalisté z oddělení obecné kriminality, ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení České Budějovice – město, objasnili případ přečinu Šíření poplašné zprávy z počátku března letošního roku.

Dle zjištěných skutečností měl pravděpodobně 35 letý muž z krajského města opakovaně volat na linky tísňového volání, kdy si vždy vymýšlel události, které se však vůbec neodehrály. Jednalo se jak o požár bytového domu v centru Českých Budějovic, tak zdravotní indispozice svého příbuzného. Na tato oznámení okamžitě reagovaly složky Integrovaného záchranného systému Jihočeského kraje, kdy však po příjezdu na označené místo zjistili, že se jedná o nepravdivá hlášení.

Prvotně případ vyšetřovali policisté ze zmíněného obvodního oddělení, kteří po zajištěné veškeré dokumentace předali vyšetřování dle věcné příslušnosti svým kolegům z kriminální služby. Následně byly vyhotoveny znalecké posudky, neboť se uvedený muž stejného jednání dopustil v minulosti.

Ve středu si převzal usnesení o zahájení trestního stíhání pro naplnění skutkové podstaty výše uvedeného přečinu. Dle trestního zákoníku mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.

por. Bc. Milan Bajcura, Policie ČR