logo

Muž skončil po napadení v Praze v bezvědomí, kolemjdoucí mu místo poskytnutí první pomoci ukradli mobil

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pachatel doslova uspal svého pronásledovatele ranou pěstí, a zda existuje poškozená, to je také zatím nezodpovězená otázka. Pomůžete kriminalistům rozluštit tento rébus?

Událost se odehrála druhého června pár minut před půlnocí. Tou dobou procházel dvaapadesátiletý muž ulicí Washingtonova směrem k Hlavnímu nádraží. V tu chvíli uslyšel ženský hlas, který z nedalekého křoví volal o pomoc. Ještě než stihl cokoli udělat, vyběhl z křoví muž, který si to namířil ke křižovatce s ulicí Politických vězňů.

Dvaapadesátiletý muž se snažil prchajícího zastavit tím, že mu nastavil nohu, což se ale minulo účinkem. Proto se podezřelého jal pronásledovat, což ale trvalo několik málo vteřin. Pronásledovaný se totiž v křižovatce ulic Washingtonova a Politických vězňů zastavil, otočil a svého pronásledovatele skolil jednou ranou pěstí do obličeje. Napadený se okamžitě v bezvědomí sesunul k zemi. Při tom mu vypadl z ruky jeho mobilní telefon, což je pro další část příběhu velice podstatné.

„Honičce“ totiž přihlíželi další dva mladíci. Ze záběru bezpečnostní kamery je zřejmé, že z počátku zřejmě měli bohulibou myšlenku s pronásledováním pomoci, avšak svůj plán v mžiku změnili. Jakmile totiž poškozený padl na zem a nejevil známky života, namísto aby mu pomohli, popadli jeho mobilní telefon a aniž by hnuli brvou k záchraně bezvládného muže, z místa odešli pryč.

Pozitivní na celé této situaci je, že byť se napadený z bezvědomí probral až v sanitce a posléze skončil i v nemocnici, neutrpěl žádné zásadní zranění. Dalším pozitivem je, že bezohledné nenechavce se policistům podařilo vypátrat a zadržet ještě tu samou noc, cirka hodinu po incidentu, na Václavském náměstí i s odcizeným mobilním telefonem. Oba jsou nyní obviněni z trestných činů krádež a neposkytnutí pomoci a hrozí jim trest odnětí svobody až na dva roky.

Co se ale kriminalistům prvního oddělení prvního policejního obvodu ještě rozplést nepodařilo je prvotní incident. Do této doby totiž nevědí, kdo měl z křoví volat o pomoc a zda se skutečně, s největší pravděpodobností ženě, stalo jakékoli bezpráví. Stejně tak kriminalisté nevědí, kdo je muž v bílém tričku a černých kraťasech, který vyběhl ze zmiňovaného křoví a posléze napadl svého pronásledovatele.

Prošetřováním se detektivům podařilo zajistit záběry bezpečnostních kamer, na kterých je hledaný zachycen ve chvíli, kdy si po incidentu kupuje lahvové pivo. Dále kriminalisté zjistili, že agresor posléze došel až na Masarykovo nádraží, kde nastoupil do vlaku směr Kladno. A zde stopa končí.

Podezřelého muže nakonec dopadli kriminalisté díky poznatkům od veřejnosti.

por. Mgr. Tomáš Hulan, PČR