logo

Muž skončil po nehodě v Řepích zaklíněný pod tramvají, vyprostili ho hasiči

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na konečné tramvají v pražských Řepích, poblíž ulic Makovského a Na Chobotě, došlo v úterý po 19. hodině k nehodě tramvaje a chodce. Ten zůstal po nehodě zaklíněný pod tramvají.

Na místo ihned vyjely hlídky PMJ Praha, MOP Řepy a Oddělení dopravních nehod, dále posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP a také jednotky HZS Praha ze stanice Petřiny a HZSp DPP (Hasiči Metro). K místu zamířili také pohotovostní pracovníci dopravního podniku a rovněž vyprošťovací speciál.

Jako první byly na místě hlídky Policie ČR. Vzhledem k tomu, že byl muž pod tramvají zaklíněn a nebylo možno ho dostat ven, vyčkali policisté na příjezd hasičů. Ti pak muže pomocí zvedacích vaků vyprostili a předali ho do péče záchranářům.

Záchranáři u muže zjistili otevřenou zlomeninu dolní končetiny. Zavedli žilní vstup, muže zaléčili a následně ho se středně těžkým zraněním převezli na Emergency Fakultní nemocnice v Motole.

Provoz tramvají byl kvůli nehodě na půl hodiny zastaven. Veškeré okolnosti vzniku nehody jsou předmětem dalšího šetření ze strany policistů z Oddělení dopravních nehod.

MrK, Týdeník Policie