logo

Muž v Bratislavě ujížděl policistům i přesto, že vezl v autě děti, ty utrpěly při následné nehodě zranění

O tom, že riskantní jízda může pro řidiče skončil vážnými následky se na vlastní kůži přesvědčil třicetiletý řidič osobního vozu Renault Megane. Ten v pondělí po půl desáté večer začal ujíždět policejní hlídce před bratislavským obchodním centrem. Policisté si vozu všimli, protože mu chyběla přední registrační značka.

Řidič opakovaně ignoroval světelné a zvukové výzvy k zastavení vozu. Navíc, aby setřásl policejní hlídku, ujížděl protisměrem.

Svou jízdou ohrožoval ujíždějící řidič ostatní účastníky silničního provozu. Na křižovatce ulic Bojnická a Galvaniho řidič pravděpodobně nezvládl řízení a narazil do sloupu veřejného osvětlení.

Řidič byl po příjezdu policistů omezen na osobní svobodě. Nařízen byl odběr krve, aby se zjistila případná přítomnost alkoholu.

Ve voze cestoval muž s 32 letou ženou a dvěma dětmi (1 a 3 roky). Všichni utrpěli při nehodě zranění, přičemž jedno z dětí dokonce zranění těžká. Policisté jim na místě poskytovali první pomoc. Všichni zranění skončili v jedné z bratislavských nemocnic.

Dalším šetřením policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění, a že po něm bylo vyhlášeno pátrání. Další okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

Policia SR