logo

Muž v Brně poškodil strop na veřejných toaletách, strážníkům tvrdil, že omylem

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Interiéry veřejných toalet v podchodu pod hlavním nádražím zůstaly v úterý večer poškozené po návštěvě čtyřiatřicetiletého muže. Pracovnice dohlížející na pořádek mu věnovala pozornost už ve chvíli, kdy vešel dovnitř. Vstoupil totiž do části určené dámám a údajně se neměl k odchodu, ani když ho o to několikrát důrazně žádala. Potom podle svých slov vyšla ven, aby si přivolala na pomoc údržbáře.

Když se společně za okamžik vrátili, uviděli zdemolované stropní podhledy. Ulomené kusy se povalovaly po zemi a ve stropě zela díra přibližně o rozměru čtyř čtverečních metrů. Oba pracovníci měli za to, že měl muž pod vlivem alkoholu v úmyslu utéct podhledem pryč. Podezřelý přivolané hlídce městské policie řekl, že do dámské části toalet vešel v opilosti nedopatřením a usnul tam. Po probuzení na něj údajně spadlo ze stropu osvětlení a on zavadil rukou o elektroinstalaci tak nešťastně, že strhl ještě část stropu.

Škoda s vysokou pravděpodobností přesáhne pětitisícovou hranici trestného činu, a strážníci proto muže předali státním policistům.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno