logo

Muž v Brně skončil po brutálním útoku v nemocnici, trojici podezřelých dopadli strážníci

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Vážný incident v historickém středu Brna odhalila v pondělí ráno obsluha kamer městské policie. Pracovníci dohledového centra zpozorněli už při prvním kontaktu tří mladíků s evidentně společensky unaveným mužem sedícím na lavičce v parku na Baštách.

Během krátké konverzace se k němu dva z mladíků natěsno z obou stran posadili. Sedmadvacetiletý muž po chvíli vstal a odebral se na schody vedoucí směrem k Masarykově ulici, kde ovšem upadl. Podezřelí k němu hned přiběhli a uchopili ho za ruce. Ve chvíli, kdy ho zvedali na nohy, už pracovníci dohledového centra žádali o příjezd nejbližší hlídky strážníků.

Podezřelí totiž opakovaně manipulovali s jeho taškou, a zatímco se trojice rychlou chůzí vzdalovala, muž svou brašnu prohledával a zmateně se rozhlížel. Mladíky potom pronásledoval až do Josefské ulice, kde při potyčce dostal ránu pěstí, několik kopanců do těla a jeden přímo do hlavy v momentu, kdy už se ocitl na zemi. Chvíli tam zůstal ležet, ale nakonec dokázal vstát a dojít k trolejbusové smyčce v Benešově ulici, kde ho neprodleně vyhledali strážníci.

Z incidentu si nic nepamatoval a stěžoval si na bolest hlavy, a tak mu přivolali sanitku, která ho převezla do Úrazové nemocnice. Trojici podezřelých ve věku od dvaadvaceti do šestadvaceti let dopadla hlídka městské policie na rohu Benešovy a Divadelní ulice. Předala je státním policistům pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Městská policie poskytla republikovým kolegům i nahrávku pořízenou postupně ze čtyř dohledových kamer.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno