logo

Muž v České Lípě vyzval seniora k bitce, osmdesátiletý bývalý judista neváhal

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Fyzickou potyčku dvou mužů museli řešit muži v uniformách na prostranství mezi obchodními domy v České Lípě. Podle svědků mladší muž seděl na lavičce a jedl kebab. Buď mu tak chutnal, anebo byl muž hladový, v každém případě hltal, až mu kusy jídla padaly na zem.

Kolem procházel bezmála osmdesátiletý muž, jemuž se nelíbilo, jaký jedlík kolem sebe dělá binec. Proto ho oslovil a napomenul. Mladší se rozčílil, padla ostřejší slova a výzva k bitce.

Senior výzvu přijal bez zaváhání a pak už příhoda nabrala na obrátkách. Starší muž totiž rozhodně nebyl bezmocný senior, ale bývalý judista, který nic ze svého umění nezapomněl. Bitku uviděl strážník, který v tu dobu byl v ulici Jindřicha z Lipé. Rozlícené muže od sebe oddělil, mladšího usadil na lavičku. Ten když trošku vychladl, se jen udiveně zeptal: „Kde ten dědek vzal takovou sílu?“

Převaha zkušeností byla znát i po konfliktu. Starší muž ve finále s nadhledem vytáhl padesátikorunu a dal ji svému soupeři, aby si mohl dokoupit jídlo, které skončilo na chodníku. Od městské policie pak každý dostal citelnou pokutu za hrubé jednání vůči jiné osobě.

Bc. Eva Vlastníková, MP ČL