logo

Muž v Chomutově se choval jako smyslů zbavený, demoloval auto městské policie

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Při dohledu na veřejný pořádek v chomutovském parku ČSLA a okolí přiběhly ke strážníkům děti, které informovaly hlídku, že u fontány je muž zřejmě pod vlivem nějaké drogy a ohrožuje kolemjdoucí.

Při příjezdu na místo se rovnou k vozidlu rozběhl muž, který udeřil pěstmi do kapoty a promáčkl jí. Byl tedy vyzván, aby zanechal protiprávního jednání, ale ten se proti zakročující hlídce opět rozeběhl. Dle jeho chování nebylo pochyb, že je pod vlivem psychotropních látek, byl bosý, kolem rtů měl pěnu a soustavně vykřikoval nesmyslné věty.

Vzhledem k situaci a jeho stále se zvyšující agresivitě muselo být použito donucovacích prostředků. Muž kolem sebe kopal a kladl aktivní odpor, přičemž došlo k dalšímu poškození služebního vozidla. Následně byl strážníky sveden k zemi a byla mu přiložena pouta, což muže ale ani v nejmenším nezklidnilo a stále projevoval velikou míru agresivity, kterou doprovázela jeho nesmyslná provolávání.

S pomocí další hlídky byl muž omezen na osobní svobodě pro podezření ze spáchání hned několika trestných činů a byl převezen na PČR, kde bylo policisty rozhodnuto o přivolání lékařské pomoci, která muže po zhodnocení jeho stavu umístila do detoxikačního zařízení.

MP Chomutov