logo

Muž v Hluku zaútočil na policistu nožem, život mu zachránila balistická vesta

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 4. října krátce po desáté hodině večer jsme na tísňové lince přijali oznámení od majitele rodinného domu v Hluku, že mu někdo chodí po půdě, rozbíjí tam věci a křičí.

Na místo vyjely prvosledové hlídky, aby událost prověřily. V domě oznamovatele se skutečně nacházel cizí devětapadesátiletý muž, který odmítal půdní prostory opustit. Aby se k němu nikdo nedostal, měl vytažený žebřík nahoru. Navíc všem vulgárně nadával a vyhrožoval, že zabije je i sebe, pokud se k němu přiblíží. Z půdy vyhazoval nejrůznější věci např. demižony a dřevěné desky.

K místu mezitím dorazili také hasiči, záchranáři a policejní vyjednavač, který se snažil s mužem komunikovat. Agresivita přesto devětapadesátiletého muže neopouštěla. Jednomu z policistů se nakonec přece jen podařilo vylézt otvorem na půdu. Tam na něj muž zaútočil nejprve dřevěnou tyčí a poté i nožem. Tím policistu bodl do hrudníku. Čepel se naštěstí nedostala přes ochrannou balistickou vestu.

Poté, co policisté muže zpacifikovali, absolvoval lékařské vyšetření a následný převoz do Psychiatrické nemocnice v Kroměříži.

Agresor je nyní podezřelý z trestného činu porušování domovní svobody, nebezpečné vyhrožování a násilí proti úřední osobě. Za ty zákon ukládá až šestileté vězení.

Případ nadále vyšetřují uherskohradišťští kriminalisté.

por. Bc. Milena Šabatová, Policie ČR