logo

Muž v Klatovech fyzicky napadl svou matku, poté se pokusil pobodat policisty

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na obvodním oddělení v Klatovech přijali policisté v úterý 23. ledna letošního roku před sedmnáctou hodinou oznámení o fyzickém napadení v bytě, nacházejícím se ve městě. Policisté okamžitě vyjeli na místo, kde před patnáctou hodinou syn fyzicky napadl svoji matku, které se podařilo z bytu utéci.

K bytovému domu se dostavili i hasiči a zdravotníci. Sedmatřicetiletý muž na opakované výzvy nereagoval, byt neotevřel a bylo podezření, že může ublížit sám sobě, a proto za asistence hasičů byl byt otevřen.

Policisté vstoupili do vnitřních prostor bytu, kde v jedné místnosti se nacházel muž, jenž držel v pravé ruce kuchyňský nůž, ruku měl nataženou a pokusil se policisty bodnout do těla i hlavy. Policisté zabránili útoku a za pomoci hmatů a chvatů jej zadrželi, kdy utrpěl zranění a byl převezen do nemocnice k ošetření. Vyšetřující lékař rozhodl o předání muže do psychiatrické nemocnice, kam byl za doprovodu policistů následně převezen.

Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a případ dále prověřujeme.

nprap. Ladmanová Dana, Policie ČR