logo

Muž v Kobylisích se zabarikádoval před exekutory, do bytu si pro něj došla zásahová jednotka

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

K bytu ve Vršní ulici v pražských Kobylisích dorazili ve čtvrtek exekutoři. Důvodem byl plán vystěhování bytu údajného neplatiče.

Vzhledem k tomu, že na klepání opakovaně nikdo nereagoval, rozhodl exekutor o povolání zámečníka, který začal byt otevírat. V tu chvíli se začaly zevnitř bytu ozývat výhrůžky s tím, že dotyčný muž všechny v okolí postřílí.

Na místo okamžitě vyjely hlídky Policie ČR, včetně PMJ Praha a SPJ Praha, ale také kupříkladu policisté z Místního oddělení Kobylisy. Povolána byla Zásahová jednotka KŘP hl.m. Prahy.

Policisté uzavřeli okolí domu a postarali se o to, aby nebyl při případné střelbě, či při samotném zákroku, zraněn kdokoliv z nezúčastněných.

Na místo dorazil policejní vyjednavač, který s mužem zahájil vyjednávání. To však nikam nevedlo. Na řadu proto přišla samotná zásahová jednotka, která násilně vstoupila do bytu. Z domu se opakovaně ozývaly rány od beranidla, následně byly slyšet dva menší výbuchy, pravděpodobně od zásahových výbušek.

Muže se následně podařilo policistům ze Zásahové jednotky zpacifikovat. Posádkou RZP ZZS HMP byl následně za policejního doprovodu převezen do psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde budou specialisté zjišťovat jeho psychický stav.

Případem se policie i nadále zabývá.

MrK, Týdeník Policie