logo

Muž v Pardubicích vyhrožoval bombou, požadoval 100 tisíc korun

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý po půl desáté večer zavolal neznámý muž na linku 112 s tím, že má bombu a pokud nedostane 100.000 korun, tak blíže neurčené místo vyhodí do povětří. Celkem na tísňovou linku uskutečnil tři hovory, všechny v podobném znění.

Operátorka linky 112 věc okamžitě předala policii. Lokalizace volajícího byla úspěšná a ukázala oblast, kde by se muž mohl nacházet. Hlídky tedy místo začaly okamžitě propátrávat. Po několika minutách od uskutečnění prvního telefonátu policisté muže našli.

Provedli u něj dechovou zkoušku, která byla s výsledkem 1,76 promile alkoholu v dechu. Muž putoval na protialkoholní záchytnou stanici. Následující den, když vystřízlivěl, byl eskortován na policejní služebnu, kde se přiznal, že hovory na tísňovou linku opravdu uskutečnil. Proč tak učinil, nedokázal vysvětlit. Uvedl jen, že žádnou bombu ve skutečnosti neměl.

Následně mu kolegové sdělili podezření ze spáchání přečinu vydírání a přečinu šíření poplašné zprávy. Muž byl za obdobnou trestnou činnost již v minulosti odsouzen.

Pětatřicetiletému muži hrozí v případě odsouzení až pět let vězení.

pprap. Bc. Dita Holečková, Policie ČR