logo

Muž v Praze skákal mezi projíždějící auta, poté si sedl na zídku nad tunelem, vše to prý byl omyl

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Omyl, který nemusel dopadnout vůbec dobře. Strážníci řešili případ muže, který skákal mezi projíždějící auta, snažil se je zastavovat a potom si sedl na okraj zídky přímo nad železničním tunelem. Jednatřicetiletý muž skončil na psychiatrické klinice jedné z pražských nemocnic.

Na podivně se chovajícího muže upozornil městkou policii řidič vozidla v neděli krátce po poledni. Podle oznámení měl muž skákat do vozovky před projíždějící vozidla a pokoušet se je zastavovat. Hlídka strážníků z Prahy 2 nalezla muže odpovídajícího popisu, jak sedí na zídce, která se nachází přímo nad tunelem. Kouřil a nepřítomně se díval dolů na kolejiště.

Na dotaz hlídky, proč tam sedí a zda nepotřebuje pomoc, reagoval slovy: „Nechoďte ke mně. Jděte pryč.“ Strážníci s ním navázali komunikaci a po chvíli sám slezl se zídky a začal s hlídkou spolupracovat. Cizinec byl roztěkaný, rozrušený, hrozilo, že by mohl mít sebevražedné sklony, proto strážníci přivolali na místo další složky záchranného integrovaného systému.

Strážníkům řekl, že to byl všechno asi jenom omyl. Záchranáři posléze jednatřicetiletého muže odvezli na psychiatrickou kliniku jedné z pražských nemocnic.

Irena Seifertová, MP Praha