logo

Muž v USA ujížděl policistům v kradeném autě a chtěl ukrást další, policista musel střílet

Palubní kamera v policejním autě a průmyslová kamera zachytila muže ujíždějícího v kradeném autě. Řidič při honičce nečekaně odbočil do prodejny aut a tam se pokusil ukrást další auto. Policista pronásledující muže byl donucen na pachatele vystřelit.

Jedna průmyslová kamera na parkovišti natočila muže, který se snažil ukrást ženě auto. Žena se bránila a několik dalších lidí se jí snažilo pomoci, ale pachatelovi se podařilo do auta nasednou a ujet s ním.

Žena byla s poraněním ruky hospitalizována do nemocnice, ale byla již propuštěna.

Policie začala muže sledovat pár chvil po tom, co se zmocnil auta. Pachatel s vozem následně projel křižovatkou asi 160 km/h a při honičce naboural několik aut a podle policisty, co ho pronásledoval, mělo auto naprosto „rozpadlou“ jednu přední pneumatiku.

Pronásledující muž byl donucen si auto „vyměnit“, proto se vrhl přes protisměr do prodejny automobilů, kde vyhodil z auta staršího muže. Do auta nastoupil, ale přihlížející ho zpomalili a tak k němu stihl policista doběhnout.

Policista muže varoval, že jestli nevystoupí, tak vystřelí. Muž se s autem i přes varování rozjel a proto byl donucen policista na pachatele vystřelit.

Muž zemřel následujícího dne v nemocnici. Měl velice pestrou kriminální minulost. Byl již dvakrát ve vězení a na svědomí má krádeže, loupeže, únos a pohrdání soudem.

Po prohledání obou aut se nenašla žádná zbraň. Pachatel neměl podle lékařských záznamů žádné mentální poruchy a výsledky z toxikologie na přítomnost drog nebo jiných omamných látek ještě nebyly zveřejněny.

Policista je ve službě již 17 let. Nyní je však mimo službu po dobu vyšetřování celého incidentu.

Vltava, Týdeník Policie