logo

Muž v Ústí nad Labem demoloval zaparkované auto, před strážníky utekl do parku a schoval se ve křoví

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 8.6.2018 v 22,55 hod., byl na žádost operačního střediska městské policie proveden výjezd strážníků do ulice Šípková v Ústí nad Labem, odkud na tísňovou linku městské policie telefonoval oznamovatel, který operátorovi sdělil, že ve zmíněné ulici vidí z okna svého bytu muže, který tyčí mlátí do jednoho ze zaparkovaných vozidel.

Dále oznamovatel operátorovi popsal vzhled a oblečení dotyčného muže. Hlídka po příjezdu na místo spatřila neznámého muže, který odpovídal danému popisu, ale ten po spatření hlídky z místa utekl do centrálního parku, kde se před strážníky schoval do křovinatého porostu.

Po prohledaní místa ho spatřila hlídka ukrytého v hustém křoví. Strážníci muže vyzvali aby svůj úkryt opustil, ale ten na výzvy nereagoval a před strážníky se dal opět na útěk. Ti ho pronásledovali a zanedlouho také dostihli. Vzhledem k tomu, že muž při zadržení kladl aktivní odpor, byly proti tomuto muži použity donucovací prostředky, kdy dotyčný nakonec skončil ve služebních poutech.

Z místa činu byla hlídkou celá situace zadokumentována a vzhledem k výši škody na vozidle, kterou dotyčný svým protiprávním jednáním způsobil, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Jan Novotný, MP ÚnL