logo

Muž v Ústí nad Labem spadl do větrací šachty, prostál v ní celou noc

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 20.1.2019 ve 8.20 hod., byla na žádost operačního střediska městské policie vyslána hlídka strážníků do ulice U Kostela v Ústí nad Labem, z důvodu telefonického oznámení na tísňovou linku městské policie, kdy oznamovatel operátorovi nahlásil, že ve zmíněné ulici spadl neznámý muž do kanálu.

Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že informace se zakládá na pravdě a ve větrací šachtě se nalézá muž středního věku, který byl podchlazen a zraněn v obličeji. Dále strážníci zjistili, že dotyčný spadl do otevřené venkovní šachty přilehlého domu již večer předešlého dne, kde prostál celou noc a bez cizí pomoci se nemohl dostat ven.

Hlídka muže ze šachty vyprostila a poskytla mu první pomoc. Poté byl zraněný strážníky převeden do tepla tamní restaurace Fortuna, kde mu byl podán teplý čaj. Na místo byla přivolána zdravotní záchranná služba, která si dotyčného převezla do Masarykovy nemocnice k dalšímu ošetření. Po odjezdu záchranářů vrátili strážníci kryt, který ležel opodál šachty na své místo.

Jan Novotný, MP ÚnL