logo

Muž ve Škodovce ujížděl ostravským policistům, na útěku ho vypátral služební pes Max

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Úkryt v jedné ze zahrad volil 47letý muž při svém útěku. Když pes Max avizoval jeho přítomnost, ukrýval se pod plastovou vaničkou, na které byl ještě navršen pytel se zeminou…

Uvedenému předcházela situace, kdy řidič vozu zn. Škoda ujížděl před policisty Ostravou. Závoru u objektu měl objet po chodníku a dál ujíždět po ulicích 17. listopadu a Vřesinská, kde měl havarovat a sjet do příkopu. Muž se dal na útěk, vylezl na strom, překonal oplocení a zmizel. K místu byli povoláni služební kynologové se psy, kteří se shodou okolností vraceli ze cvičení. Současně začaly terén propátrávat i další ostravské hlídky. Zvolená týmová práce se brzy ukázala efektivní, prostor byl postupně propátráván, načež služební pes Max avizoval ukrytou osobu, která byla následně identifikována.

Muž je podezřelý, že užil vozidlo neoprávněně. Orientační test k přítomnosti drog byl pozitivní v ukazateli amfetaminu, metamfetaminu a dále je muž podezřelý, že řídil, ač není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Lékařské vyšetření k detekci ovlivnění návykovou látkou muž odmítl. Okolnosti protiprávního jednání muže jsou i nadále prověřovány. Ke skutku došlo 9. 8. 2017 kolem 11.20 hodin v Ostravě-Porubě.

mjr. Mgr. Gabriela Holčáková, PČR