logo

Muž z Moravskotřebovska to o Velikonocích přehnal, svou přítelkyni škrtil a dal jí pěstí

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí, těsně po šestnácté hodině, jsme přijali na linku 158 oznámení o vzájemném napadání mezi druhem a družkou ve Šnekově na Moravskotřebovsku. Zde mělo dojít k tomu, že partner využil partnerčina šátku, který měla kolem krku jako módní doplněk pro svou agresi.

Ještě za společné jízdy autem ji měl tímto šátkem škrtit a také ji měl několikrát udeřit pěstí do obličeje. Šestačtyřicetiletá žena si takový útok nenechala líbit. Zastavila u kraje vozovky v obci Šnekov a před útočníkem utekla do pole. Násilník ji v poli dostihl a dále pokračoval v útoku. Agresivní chování naštěstí viděla šestatřicetiletá žena, která byla v tu dobu na zahradě a přispěchala poškozené na pomoc. Napadené ženě se podařilo útočníkovi utéct, zamknout se před ním ve vozidle a zavolat na linku 158. Odjezdu poškozené osmačtyřicetiletý útočník bránil vlastním tělem tak, že si lehl pod přední kola vozidla.

Přivolaná hlídka vyzvala muže, jevícího známky podnapilosti k dechové zkoušce. Ta byla pozitivní s hodnotou 2,88 promile. Muž se i v přítomnosti hlídky nadále choval násilně a nerespektoval naše zákonné výzvy. Za své chování si agresor „vykoledoval“ pouta a výlet na protialkoholní záchytnou stanici s policejní eskortou.

Událost prozatím šetříme jako přestupek na úseku občanského soužití a veřejného pořádku, kdy ve věci bude rozhodovat příslušný správní orgán.

nprap. Bc. Ondřej Zeman, Policie ČR