logo

Muž, zadržený v souvislosti se smrtí ženy ve Dvoře Králové nad Labem, je obviněn z vraždy

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na místě činu bylo provedeno v průběhu několika hodin důkladné ohledání a byla zajištěna řada stop, které budou dále vyhodnocovány. Kriminalisté rovněž provedli důkladné šetření a provedli podrobný výslech zadrženého muže.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem vyšetřovatel kriminální policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy.

Z tohoto zvlášť závažného zločinu je podezřelý 42letý muž, který po útěku z domu byl během pár desítek minut vypátrán a zadržen. Usmrcená 29letá žena měla s tímto mužem v daném bytě společně bydlet.

Další okolnosti jako například přesná příčina násilné smrti, motiv jednání a přesný skutkový děj vraždy je předmětem dalšího šetření královéhradeckých kriminalistů, včetně provedení nařízené soudní pitvy.

Aktualizace 23.11.:
Podezřelý muž byl dnes ve večerních hodinách obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, na který pamatuje trestní zákoník až 18letým trestem odnětí svobody.

Aktualizace 24.11.:
V průběhu šetření jsme zjistili, že je po obviněném muži je vyhlášeno celostátní pátrání z důvodu dodání do výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost, konkrétně za trestný čin „Zanedbání povinné výživy“. Vzhledem k tomu byl po provedení potřebných procesních úkonů dnes dopoledne umístěn do Vazební věznice Hradec Králové. Nebylo tedy nutné využívat institutu případného vazebního stíhání.

mjr. Bc. Jan Čížkovský, Policie ČR