logo

Muže na koloběžce srazilo v Modřanech auto, další nehodu koloběžky vyšetřují policisté na Vsetínsku

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na křižovatce ulic ČS. exilu a Generála Šišky v pražských Modřanech došlo v pondělí večer ke střetu muže na koloběžce s osobním vozidlem. Ke střetu došlo na křížení s tramvajovým pásem, kvůli nehodě tak na několik minut stály také tramvaje. K místu vyrazili dispečeři DPP, hlídky MP Praha, Oddělení řízení dopravy, Oddělení dopravních nehod a posádky RZP a RV ZZS HMP.

„V pondělí večer prováděli strážníci z obvodního ředitelství Městské policie Praha 12 kontrolní činnost v ulici Gen. Šišky. V křižovatce s ulicí Československého exilu si hlídka všimla dopravní nehody jezdce na koloběžce a osobního automobilu. Strážníci zajistili místo dopravní nehody služebním automobilem s rozsvícenými majáky a běželi pomoci zraněnému muži. Ten ležel na vozovce bez známek života. Muž měl navíc několik tržných ran. Hlídka poté zjistila, že je v bezvědomí, ale mělce dýchá. Strážníci zraněnému nasadili fixační krční límec, ošetřili tržné rány a nakonec se ho podařilo přivést k vědomí. Další autohlídka pražské městské policie navíc po celou dobu usměrňovala provoz v rušné křižovatce,“ uvedl mluvčí strážníků Jan Čihák.

Záchranáři transportovali zraněného muže do nemocnice. Okolnosti nehody a příčinu jejího vzniku vyšetřují policisté z Oddělení dopravních nehod.

Další nehoda na Vsetínsku…
V neděli hodinu po poledni došlo na místní komunikaci v obci Horní Bečva ke střetu ženy jedoucí na koloběžce a osobního auta. Žena byla převezena se zraněním na ošetření do nemocnice.

Čtyřicetiletá žena z Nového Jičína jela v neděli hodinu po poledni se svou koloběžkou po místní komunikaci v obci Horní Bečva. Z kopečka se přibližovala ke křižovatce. Nepřizpůsobila ale svou rychlost jízdy a před křižovatkou neubrzdila. Z její pravé strany do křižovatky právě vjížděla s vozidlem Suzuki Ignis pětačtyřicetiletá žena z okresu Tábor. Došlo ke střetu koloběžky s přední částí vozidla. Žena na koloběžce utrpěla zranění, které si vyžádalo převoz do nemocnice.

Policisté provedli u obou účastnic této dopravní nehody dechové zkoušky ke zjištění alkoholu. Obě provedené dechové zkoušky měly hodnotu nula. Škoda na obou vozidlech dosáhla jedenácti tisíc korun. Upozorňujeme, že i člověk jedoucí na koloběžce, je účastníkem silničního provozu a platí pro něj daná pravidla.

MrK, Týdeník Policie + por. Bc. Vladislav Malcharczik, PČR