logo

Muže na Přerovsku zranil výbuch střelného prachu, způsobila ho letící jisrka od brusky

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu 7. ledna 2017 krátce po osmnácté hodině došlo ve sklepní dílně rodinného domu v obci na Přerovsku k výbuchu střelného prachu.

Provedeným šetřením policisté zjistili, že padesátiletý muž řezal bruskou kov, přičemž takto vzniklá jiskra odletěla na přibližně 1 kilogram střelného prachu uskladněného v plastové láhvi.

Při následném výbuchu byl muž zraněn a došlo ke hmotné škodě. Ta byla předběžně vyčíslena na 52 tisíc korun. Přerovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

„K místu ihned vyrazila posádka s lékařem (RLP) výjezdové základny v Přerově. Na místě nalezen při vědomí popálený muž na obou rukou, obličeji a vlasové části hlavy. Dle získaných informací jiných složek IZS došlo k předchozí neopatrné manipulaci s nebezpečnou hořlavou látkou – střelný prach. Posádka po celkové prohlídce zraněnému ošetřila popálené plochy, invazivně aplikovala léčiva a pacienta s popáleninami II. stupně návazně transportovala do nemocnice v Přerově s předpokladem dalšího převozu na popáleninové centrum FN v Ostravě,“ uvedl mluvčí záchranářů Zdeněk Hošák.

por. Mgr. František Kořínek, PČR