logo

Muže zadrženého v souvislosti s případem z Jankovské Lhoty obvinili kriminalisté z vraždy

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jednašedesátiletého muže, kterého ještě v pátek v podvečer zadrželi kriminalisté v souvislosti se střelbou v Jankovské Lhotě, obvinili z vraždy a nedovoleného ozbrojování.

Muže se podařilo dopadnout několik hodin po činu na Mělnicku. Zadržení provedli policisté z několika policejních hlídek. Kriminalisté muže obvinili z vraždy, a to ve stádiu dokonaném i pokusu. V jednom případě totiž oběť zemřela, ve druhém případě skončila ve vážném stavu v nemocnici. V případě prokázání viny a odsouzení by muži mohl hrozit až výjimečný trest, tedy doživotí.

Podle prvotního šetření měly stát za střelbou v Jankovské Lhotě osobní spory, které mezi sebou dotyčné osoby měly.

Ke střelbě došlo v pátek odpoledne v jednom z rodinných domů v Jankovské Lhotě na Benešovsku. Na místě zůstal jeden mrtvý muž a další vážně zraněný. Střelec z místa utekl. Policisté záhy začali pátrat po podezřelém muži, který měl z obce odjet osobním vozem. Právě v tomto voze pak podezřelého zadrželi policisté na Mělnicku. Vážně zraněného muže transportoval do nemocnice vrtulník LZS. Ještě před transportem u něj museli záchranáři zajistit dýchací cesty a připojit ho k umělé plicní ventilaci.

Případem se na místě začali zabývat kriminalisté z ÚO Benešov i ze středočeského Krajského ředitelství. Okolí místa domu prohledal psovod se služebním psem. Obec i její okolí obsadili policisté v balistických vestách. Kriminalisté na místě zajistili stopy potřebné pro další úkony trestního řízení.

Veškeré okolnosti případu jsou i nadále v šetření.

MrK, Týdeník Policie