logo

Muži měli ukrást 10 kilogramů konopí, stíháni jsou teď oni i „poškozený“ pěstitel

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V polovině února 2018 stavěla ke kontrole hlídka policistů z Ostrova osobní vozidlo značky Škoda, které řídil 26letý muž a na místě spolujezdce seděl muž o rok mladší.

Při kontrole policisté zjistili, že ve vozidle převážejí velké množství rostlin konopí. Dalším šetřením kriminalistů bylo zjištěno, že oba muži se spolu domluvili na krádeži konopí z neobývaného domu v Jáchymově, kterou zde měl neoprávněně pěstovat 46letý muž. Na místo měli vozidlem přijet, a jak si domluvili, tak učinili. Rostliny konopí měli vytrhat z květináčů a naložit do vozidla za účelem jejich převozu, pozdějšího usušení a výroby drogy marihuana. Policisté oba muže zadrželi a konopí o hmotnosti necelých 10 kilogramů zajistili. Po usušení činila váha rostlin konopí téměř 2,5 kilogramu.

Šetřením kriminalisté dále zjistili, že 26letý muž měl během listopadu 2018 až ledna 2019 neoprávněně v několika případech prodat drogu marihuana nezletilým osobám. Proti oběma mužům kriminalisté z druhého oddělení obecné kriminality v Karlových Varech zahájili trestní stíhání a obvinili je ze spáchání přečinu Krádež a ze zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropním látkami a s jedy spáchané formou spolupachatelství. V případě prokázání viny jim oběma hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let, neboť byl čin spáchán ve značném rozsahu.

I pěstitel konopí, kterým je 46letý muž ze Sokolovska, je kriminalisty trestně stíhaný. Obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu Nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ten měl tzv. indoor způsobem za pomoci příslušné elektroniky, vzduchotechniky a dalších předmětů a látek tyto rostliny pěstovat. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.

nprap. Bc. Zuzana Týřová, Policie ČR