logo

Muži pěstovali marihuanu na chatě rodičů jednoho z nich, prvních 100 rostlin jim zvadlo

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté z teplického TOXI týmu zadrželi dvojici mužů ve věku 34 a 37 let, kteří v Horní Krupce pěstovali konopí. V kruhových pěstebních boxech, které schovali do rekreační chaty rodičů jednoho z nich, pěstovali konopí, nebyli ale moc zkušenými „zahradníky“, proto jim prvních asi sto rostlin zvadlo.

Zasadili proto dalších 172 rostlin, o které už se starali s větší péčí, pravidelně je zalévali a hnojili a v dubnu se dočkali vytoužené úrody. Asi stovku rostlin z prvního boxu sklidili a částečně přímo v chatě usušili, používali k tomu například sušáky na prádlo.

O konopí v druhém pěstebním boxu se dále starali, práci s druhou sklizní jim ale ušetřili policisté, kteří si pro ně do chaty přišli i s příkazem k domovní prohlídce.

Dvojice, která prý marihuanu sušila pro vlastní potřebu, skončila v policejních celách, oba už byli obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. S ohledem na množství konopí, které pěstovali, jim v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

por. Bc. Daniel Vítek, PČR