logo

Myslel si, že v prostoru pokladen vidí bombu, byl pod vlivem drog a alkoholu

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvaadvacetiletý mladík z Českých Budějovic se v úterý 2. května před třetí hodinou odpoledne posilnil alkoholem a vykouřil cigaretu marihuany. Poté se vydal do obchodního domu Lidl na sídlišti Vltava. Ve chvíli, kdy procházel prostorem pokladen, tak jeho pozornost uchvátilo blikající červené světýlko a pípající zvuk. Tyto podněty v kombinaci s alkoholem a marihuanou v muži vyvolali pocit ohrožení a domníval se, že kouká na uloženou nálož výbušnin. Mladý muž proto neváhal a zavolal na tísňovou linku městské policie.

Z hovoru bylo zjevně patrně, že je muž pod vlivem alkoholu. I přesto je nutné brát každé takové oznámení naprosto vážně a učinit stanovené dílčí kroky. O události byla neprodleně vyrozuměna Policie ČR a na místo byly ihned vyslány hlídky městské policie. Strážníci na místě zjistili, že naštěstí nikomu žádné nebezpečí nehrozí. Mladého muže totiž rozrušila čtečka čárkových kódů na pokladně.

Muž byl značně rozrušen a měl velké výkyvy nálad. Strážníkům se přiznal, že vypil několik piv a vykouřil jointa marihuany. Policisté si na místo přivolali posádku ZZS, aby posoudila jeho zdravotní stav. Strážníci mezitím muže podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s pozitivním výsledkem 1, 79 promile. Přivolaný lékař následně rozhodl o hospitalizaci muže na protialkoholní záchytné stanici, kam byl poté strážníky převezen.

Mgr. David Štýfal, MP ČB