logo

Na Bruntálsku havarovali dva motorkáři, jeden z nich zemřel

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu kolem 17. hodiny došlo na Bruntálsku ke dvěma dopravním nehodám motocyklistů.

* Policisté prověřují okolnosti nehody motocyklisty, ke které došlo v sobotu odpoledne na silnici vedoucí z Rýmařova do Ondřejova. Motocyklista sjel z dosud nezjištěných příčin mimo komunikaci, kde narazil do objektu. Podle informací záchranářů muž zraněním podlehl.

Policisté zjišťovali na místě informace a okolnosti týkající se nehody, provedli potřebnou dokumentaci. Vzhledem k přistání vrtulníku, který zraněného transportoval, byla silnice na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Policisté řídili po danou dobu provoz. Doplním, že v této chvíli nejsou k dispozici bližší informace (například věk řidiče).

* Ke druhé nehodě došlo v téměř totožném čase. Řidič motocyklu (ročník 1959) narazil z dosud nezjištěných příčin těsně za obcí Rýmařov do zábradlí mostku, poté sjel mimo komunikaci. I tuto nehodu, při které došlo k vážnému zranění řidiče, policisté zadokumentovali a v prověřování okolností pokračují.

Tisková zpráva ZZS MSK:
Jen přibližně půl hodina a čtyři kilometry od sebe dělily dvě vážné nehody motocyklistů. Obě se v sobotu 21. dubna odpoledne odehrály na Bruntálsku, a to na silnicích v obcích Janovice a Ondřejov, poblíž města Rýmařova. U havárií souběžně zasahovaly všechny rýmařovské posádky ZZS – dva týmy rychlé zdravotnické pomoci a lékařská rendez-vous. Spolu s nimi pomáhaly pacientům také dva vrtulníky – z Ostravy a Olomouce.

K první nehodě byli záchranáři voláni v půl páté odpoledne, a to do obce Janovice. Osmapadesátiletý muž utrpěl při nehodě a pádu stroje z mostu do potoka těžké poranění, a to v oblasti horních i dolních končetin. Byl ošetřován pozemními týmy ZZS a na pomoc vzlétl také ostravský vrtulník LZS.

V době letu posádky na místo události převzali operátoři záchranné služby informaci o další vážné nehodě motocyklisty u Rýmařova, tentokrát v nedaleké obci Ondřejov. Dispečeři proto operativně odklonili letící stroj k této druhé havárii a ze základy v Rýmařově vyslali na pomoc pozemní posádku RZP. O šetrný transport původního pacienta do nemocnice zároveň požádali letecké záchranáře z Olomouce.

Když týmy ZZS dorazily k motocyklistovi v Ondřejově, byl v bezvědomí a v kritickém stavu. Při jízdě se svým strojem narazil do budovy. Přivodil si mnohočetná poranění a jeho stav se rychle zhoršoval. Pacient, jehož totožnost posádky ZZS neznaly, byl za kontinuálního ošetřování naložen do vrtulníku a transportován do ostravské Fakultní nemocnice. Během letu však u něj došlo k selhání krevního oběhu a posádka musela zahájit resuscitaci. Ta nebyla přes úspěšná a zasahující lékař musel po tři čtvrtě hodinovém úsilí konstatovat smrt pacienta.

por. Mgr. Soňa Štětínská, Policie ČR