logo

Na Chebsku vyhořel hotel Stein, hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Celé jedno křídlo hotelového resortu Stein u přehrady Skalka u Chebu zasáhly v noci z neděli na pondělí plameny.

Požár byl hasičům nahlášen krátce po jedné hodině v noci, první jednotky hasičů byly na místě za deset minut od oznámení. V té době byla zasažena střecha jedné z ubytovacích částí hotelu a také celé druhé nadzemní podlaží. Část střechy se rovněž již zřítila.

Youtube Video
Podívat se na video

Hasiči se zaměřili na zastavení šíření požáru do vedlejší části hotelu. Zároveň museli provést průzkum všech pokojů. Podle správce objektu by se v zasažené části resortu neměli nacházet žádní hosté, hasiči přesto vstoupili a zkontrolovali všechny pokoje.

Ze druhé části hotelu pak evakuovali pět ubytovaných hostů, všichni byli bez zranění. Ještě v průběhu noci se mohli vrátit zpět do svých pokojů. Během dvou hodin dostali hasiči požár pod kontrolu, kromě hašení pomáhali také se záchranou vybavení ze zasažené části.

Dohašování trvalo až do ranních hodin, kdy se na místo vrátil vyšetřovatel požárů. Ten bude během dne zjišťovat příčinu požáru.

Škoda zatím nebyla stanovena. Na místě zasahovali hasiči ze II. stupně požárního poplachu, vyžádáni byli rovněž kolegové z německého Waldsassenu.

Martin Kasal, HZS KVK