logo

Na dálnici D5 shořel další kamion, tentokrát u Berouna

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na 15. kilometru dálnice D5, ve směru na Rozvadov, došlo ve středu, krátce po půlnoci, k požáru návěsu kamionu.

Jednalo se o kamion, který převážel autosoučástky, přičemž řidiči se podařilo včas odpojit tahač od návěsu. Na místo byla vyslány jednotky HZS SČK ze stanice Beroun, JSDH Králův Dvůr a JSDH Zdice. K místu zamířila také hlídka Dálničního oddělení Rudná.

V době příjezdu hasičů již hořel návěs v plném rozsahu. Ve směru na Plzeň byla uzavřena dálnice a hasiči postupně nasadili k zásahu vysokotlaký proud, dva „D“ proudy a proud pěny.

V průběhu zásahu došlo k lehkému zranění příslušníka HZS Středočeského kraje. Na místo proto vyjela posádka RZP ZZS Středočeského kraje. Hasiči nejprve poskytli prvotní ošetření jeho kolegové. Následně ho ošetřila posádka ZZS SČK, která jej poté ponechala na místě.

Zásah probíhal v dýchací technice. Využita byla také termokamera. Po lokalizaci požáru začali hasiči s rozebíráním nákladu a samotného torza návěsu. Následně dohašovali skrytá ohniska.

Doprava byla odkláněna na exitu 14. Po projetí centrem Berouna se řidiči vraceli zpět na dálnici na exitu 18.

Po likvidaci požáru přišla na řadu specializovaná firma, která se postarala o likvidaci následků této události. Dálnice byla kvůli likvidačním pracím uzavřena až do ranních hodin. Škoda je vyčíslena na 1 250 000,- Kč. Příčinou požáru byla stanovena technická závada na jednom z kol návěsu kamionu.

MrK, Týdeník Policie