logo

Na dálnici D8 shořel Mercedes, hasičům komplikovali příjezd k místu události neohleduplní řidiči

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Technická závada v motorovém prostoru způsobila ve středu 26. července krátce po 17. hodině požár osobního automobilu Mercedes – Benz C220. Událost se stala na 22. kilometru dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem.

Na místo vyjely cisternové automobily ze stanic Mělník a Kralupy nad Vltavou. Požár se také částečné rozšířil na přilehlé keře. Po nezbytně nutnou dobu musela být dálnice ve směru na Ústí nad Labem uzavřena. Hned po provedené lokalizaci za použití dvou vysokotlakých proudů byl provoz obnoven jedním pruhem. Nikdo nebyl zraněn, škoda byla vyčíslena na 250 tis. Kč.

Rozvoj požáru vozidla, kde je mnoho hořlavých materiálů je velmi rychlý. I přesto, že přenosný hasící přístroj není součástí povinné výbavy běžného osobního automobilu, může Vám investice několika stokorun do jeho zakoupení pomoci výrazně snížit škody způsobené požárem.

Při cestě hasičů k místu požáru se projevila malá příprava řidičů na tyto situace – nevytvořili pruh pro záchranná vozidla. S těmito situacemi se bohužel setkáváme velmi často.

Bohužel i zde se našli řidiči, kteří si za volantem vozu pořizovali na místě za jízdy fotografie… (poznámka redakce)

Jaroslav Gabriel, HZS SČK