logo

Na Dnech NATO se v Mošnově představí zásahová jednotka i psovodi

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje se bude Dnů NATO v Ostravě & Dnů Vzdušných sil účastnit s dynamickými i statickými ukázkami – obě prezentace nabídnou návštěvníkům pestrý program. Policie má navíc nezastupitelnou roli i při organizaci akce.

„Dynamické ukázky Policie ČR jsou každým rokem velkým lákadlem pro návštěvníky akce, pro nás jako pro pořadatele největší bezpečnostní show v Evropě má ještě větší význam role policie při zabezpečení hladkého chodu akce,“ oceňuje Zbyněk Pavlačík z Jagello 2000. „Při dvou ze tří dynamických ukázek budou navíc českým policistům asistovat jejich polští kolegové a proběhnou tak v mezinárodní spolupráci, kterou se Dny NATO snaží propagovat především.“

Při první ukázce fiktivní teroristé na Mošnově unesou a obsadí řídící věž a letadlo, jejich plány však zhatí Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje společně se svými polskými kolegy ze Specjalnego Pododdzialu Antyterorystycznego Policji (SPAP) Katowice. Další připravenou dynamickou ukázkou je pak možná častější výjev, a to zásah proti skupině výtržníků. Ti budou zpacifikováni Speciální pořádkovou jednotkou Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje za spolupráce polského Oddzialu Prewencji Policji Katowice.

Variabilitu policejní činnosti budou demonstrovat rovněž příslušníci Oddělení služební kynologie Krajského ředitelství Moravskoslezského kraje, a to na tzv. malé dynamice. Policejní psovodi se svými svěřenci budou pro zájemce k dispozici také v době mimo ukázek.

Nudit se návštěvníci rozhodně nebudou ani na statické ukázce stanoviště Policie ČR. Ve vyznačeném prostoru budou mít možnost prohlédnout si zblízka policejní výzbroj, výstroj a některá vozidla příslušníků speciální pořádkové jednotky a dále vozidla a motocykly služby dopravní policie. Nebude chybět ani speciální vozidlo, tzv. Schengen bus, odboru cizinecké policie. Přítomni budou také policisté oddělení tisku a prevence.

Jak již bylo řečeno, Policie ČR se také podílí na bezpečnostních opatření Dnů NATO. Proto se na ně návštěvníci budou moci obrátit s případnými problémy, které během akce nastanou. Stejně tak jako v předchozích letech, budou i letos strážníci připraveni na situaci, kdy se v areálu akce ztratí dítě. To bude pořadatelskou službou odvedeno do pro tento účel zřízeného modrého stanu, který se nachází ve VIP sektoru poblíž komentátorské věže a bude označen vlajkou se znakem Policie ČR. Příslušníci dopravní policie pak budou již tradičně dohlížet na co nejplynulejší provoz při příjezdu i odjezdu z areálu.

NATO days official