logo

Na Dni bezpečné Příbrami se představily složky IZS i armáda

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

U Nového rybníku v Příbrami se již tradičně koná každým rokem Den bezpečné Příbrami. Nejinak tomu bylo i letos, kdy tato akce vyšla na 16. června.

Do Příbrami dorazila řada zástupců složek IZS, ale také Armády ČR a dalších. Přítomna byla Celní správa, Policie ČR (Obvodní oddělení, Dopravní inspektorát, dron BRUS, Poříční oddělení, Pyrotechnická služba, Krajská pořádková jednotka a další), dále pak strážníci MP Příbram, záchranáři ze ZZS Středočeského kraje, Vodní záchranná služba, Asociace dobrovolných záchranářů, zástupci Armády ČR, posádka vrtulníku AČR, vojenští výsadkáři, dobrovolní hasiči z Příbrami, Záchranný útvar Zbiroh, Záchranný útvar Hlučín, HZS Středočeského kraje, strážníci MP Praha (na koních), Oddělení služební hipologie pražské policie a mnoho, mnoho dalších.

Celní správa vystavila zabavené padělky, či kožešiny. Celníci představili návštěvníkům akce práci svého psovoda a služebního psa, dále pak byli vidět u dynamických ukázek, konkrétně zadržení ujíždějícího řidiče, který v autě převážel drogy. Ukázka se neobešla bez střelby z jedoucího vozu.

Nechyběly stánky prevence, místních strážníků i policejních veteránů. Vystavena byla historická technika Veřejné bezpečnosti, technika Armády ČR i příbramských hasičů, či záchranných útvarů. Ty dorazily do Příbrami například se sacím bagrem.

Policisté vystavili svou nejmodernější techniku, včetně dronu BRUS. Ten však nemohl kvůli silnému větru z bezpečnostních důvodů vzlétnout.

Ve vzduchu se ale naopak objevil vrtulník AČR (Sokol), který přistál v místním parčíku, a který se následně zúčastnil dynamických ukázek – výsadek výsadkářů s padáky, či výsadek vojáků a následná záchrana na koupališti.

U Asociace dobrovolných záchranářů, která na místo dorazila se speciálem Santana a také se záchranářským autobusem, si mohly děti vyzkoušet resuscitaci. Středočeští zácnranáři představili své mobilní operační středisko a přívěs pro hromadná neštěstí.

Policisté v rámci dynamické ukázky předvedli zákrok pořádkové jednotky proti bouřícímu se davu. Vězeňská služba předvedla zákrok proti vězeňské vzpouře.

Hasiči společně se záchrannou službou předvedli zásah u dopravní nehody s potřebným vyproštěním zaklíněné osoby. Následně zástupci města Příbram a Městské policie Příbram auto zapálili (zcela výjimečně 🙂 ) a hasiči se tak mohli představit v rámci další ukázky – zásahu u požáru osobního vozidla.

Pro děti byla v rámci akce připravena řada atrakcí, včetně jízdy na policejním, či hasičském člunu. K dispozici byly stánky s občerstvením, mobilní toalety, či stany k sezení. Kdo na akci zavítal, rozhodně neprohloupil a nelitoval. Velmi vydařená…

MrK, Týdeník Policie