logo

Na Dni IZS se v Hlučíně představili hasiči i policisté

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Nejrůznější zásahovou techniku, včetně lodí a velkých mobilních čerpacích stanic vody, představili profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jejich kolegové ze Záchranného útvaru HZS ČR v Hlučíně na pátečním Dni se složkami IZS u hlučínské štěrkovny (okres Opava).

Zvláště rodiny s malými dětmi měly zájem o projížďku po hladině oblíbené rekreační vodní nádrže na hasičských lodích. Jednotka HZS MSK ze stanice Hlučín předvedla několika desítkám školáků i dospělých zásah u dopravní nehody osobního automobilu s vyproštěním zraněného řidiče. S podrobným komentářem i s ukázkami, jakými různými způsoby se lze do havarovaného vozidla dostat.

Vedle techniky a činnosti hasičů z HZS MSK, ZÚ a dobrovolných hasičů z Hlučína se na ploše u štěrkovny představily 29.5.2015 nejrůznější policejní složky se psy i koni. Jejich techniku a ukázky zhlédlo několik stovek školáků.

Profesionální hasiči z Hlučína (HZS MSK) mohli páteční ukázku vyprošťování považovat za generálku na sobotní (30.5.2015) krajskou soutěž ve vyprošťování osob v Karviné, kde budou reprezentovat Územní odbor HZS MSK (tedy okres) Opava. Ve své kategorii zde budou okres Opava reprezentovat i dobrovolní hasiči.

por. Mgr. Petr Kůdela, HZS MSK