logo

Na falešné doklady si napůjčoval statisíce, do bytu se mu slanila zásahová jednotka

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Kriminalisté ze šestého oddělení druhého policejního obvodu se od května loňského roku zabývají sérií úvěrových podvodů. Už podle způsobu spáchání kriminalisté tušili, že všechny tyto případy má zřejmě na svědomí jedna osoba, konkrétně muž.

Ten si v průběhu od května minulého roku do letošního února ve čtyřech případech pod falešnou identitou od různých finančních institucí postupně napůjčoval téměř půl milionu korun, které ale nikdy neměl v úmyslu vrátit. K těmto podvodům si totiž obstaral tři falešné doklady se smyšlenými jmény. V dalším, v pořadí již pátém případě, se o takové jednání pokusil. Ovšem půjčka ve výši několika desetitisíců byla v průběhu schvalovacího procesu zamítnuta a peníze mu tak v tomto případě nebyly poskytnuty.

Youtube Video
Podívat se na video

Kriminalistům se nyní podařilo po dlouhé a usilovné práci vypátrat podezřelého muže, kterého se souhlasem justičních orgánů a za asistence pražské zásahové jednotky zadrželi přímo v jeho bytě v pražských Stodůlkách. Detektivové již třiapadesátiletého muže obvinili z trestného činu úvěrový podvod, za což by mu v případě odsouzení hrozil trest odnětí svobody až na osm let.

Ve výměře trestu se v tomto případě odrazí zejména výše způsobené škody. Navíc se jedná o recidivistu, který byl již za stejné jednání odsouzen na Slovensku, odkud mimo jiné i pochází.

Por. Mgr. Iveta Martínková, PČR