logo

Na fotbalové utkání Pardubic s Baníkem připravila policie rozsáhlé bezpečnostní opatření

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krajské ředitelství policie Pardubického kraje se na fotbalové utkání mezi FK Pardubice a FC Baníkem Ostrava důkladně připravilo. Po celou dobu od příjezdu fans na vlakové nádraží až do příchodu k areálu fotbalového stadionu Pod Vinicí v Pardubicích dohlíželo na veřejný pořádek a bezpečnost občanů na 200 policistů. Že opatření není naddimenzované, ukázala i celková návštěva sportovní akce, kde se dle pořadatele nacházelo až 2500 fandů sportu.

Kromě policistů z Pardubic vypomáhali kolegové z Hradce Králové, Brna a zároveň se opatření účastnila i městská policie.

U fans Baníku došlo k prokazování totožnosti před vstupem do sektoru hostů a tak i zřejmě proto nedošlo během zápasu k žádným významným událostem, které bychom museli řešit. Vše uvnitř stadionu tak zůstalo v gesci pořadatelské služby a organizátora akce.

Ani během návratu fanoušků po skončeném utkání nedošlo v ulicích Pardubic k žádnému incidentu a po jejich nastoupení do vlakového spoje směr Ostrava celá akce zdárně skončila. Poděkování patří i samotným fanouškům, neboť pro ně pobyt v našem městě znamenal jen a jen podporu sportu.

mjr. Mgr. Petr Voldán, PČR