logo

Na IX. Dni záchranářů v Lounech se představily složky IZS

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na Výstavišti v Lounech proběhl v sobotu 3. června IX. Den záchranářů Ústeckého kraje.

Do Loun zámířilo několik jednotek dobrovolných hasičů, HZS Ústeckého kraje, jednotlivé oddělení a útvary Policie ČR, vojáci z AČR a také záchranáři ze ZZS Ústeckého kraje.

Vojáci představili veřejnosti svou speciální techniku, včetně bojové. Záchranáři představili širokou škálu svého vozového parku. Přítomen byl také Český Červený kříž, či záchranáři ze Žatce. Samozřejmostí byla řada stánků různých prodejců a výrobců hasičské i bezpečnostní techniky.

Hasiči vystavovali veškerou svou dostupnou techniku – od velitelských a technických vozů (včetně RZA), přes cisternové automobily, až po výškovou techniku a kontejnerové automobily. V rámci ukázek představili hasiči zásah lezecké skupiny a zásah u dopravní nehody.

Policisté představili návštěvníkům akce své kamerové vozidlo, techniku dálničních policistů, či poříčního oddělení. Představila se ústecká Zásahová jednotka, či Speciální pořádková jednotka Ústí nad Labem. Policisté veřejnosti ukázali své zbraně, vybavení i výstroj. V další části areálu se pak představili policisté z Oddělení služební kynologie a Oddělení služební hipologie.

Na nedaleké řece Ohři mohli lidé obhlédnout kupříkladu stavbu protipovodňových hrází, či norných stěn.

MrK, Týdeník Policie