logo

Na jezeře u Čelákovic utonul plavec, jeho tělo našli potápěči pražských hasičů

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V úterý 8. května po 14. hodině přijala tísňová linka HZS Středočeského kraje oznámení o topícím se muži v jezeře Mezi Mosty u Čelákovic v okrese Praha-východ.

Operační středisko vyslalo k události profesionální hasiče ze Staré Boleslavi a Říčan s motorovými čluny a dobrovolné jednotky z Čelákovic, Brandýsa nad Labem a Káraného. V rámci mezikrajské výpomoci byl vyžádán také výjezd potápěčského družstva HZS hlavního města Prahy ze stanice Modřany s barokomorou a doprovodným vozidlem.

Před příjezdem jednotek se o záchranu muže pokoušel rybář na loďce spolu s několika přítomnými osobami a policisty. Po dojezdu hasičů bylo zahájeno vyhledávání pomocí čtyř motorových člunů a dvou potápěčů v hloubce 3 až 6 metrů. Pro přítelkyni tonoucího byli na místo povoláni dva příslušníci týmu posttraumatické péče HZS Středočeského kraje ze stanic Mladá Boleslav a Říčany.

Pražští potápěči muže nalezli po 16. hodině. Část jednotek pak byla odeslána na své základny, ostatní hasiči spolupracovali s kriminalisty. Zásah byl ukončen po 18. hodině, kdy si událost převzala Policie ČR. Za poslední měsíc jde v této lokalitě o druhou tragickou událost.

Po celou dobu zajišťovala zálohu stanice Stará Boleslav (pro případ souběžného výjezdu) dobrovolná jednotka ze Staré Boleslavi.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, HZS SČK