logo

Na Jičínsku spadl strom před projíždějící Octavii, střetu už řidič nedokázal zabránit

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 5. října kolem jednadvacáté hodiny došlo ve stoupání v lesním úseku na silnici číslo I/16 ve směru od Úlibic na Kumburský Újezd k dopravní nehodě. Třiačtyřicetiletému řidiči osobního motorového vozidla Škoda Octavia jedoucímu od obce Úlibice zcela náhle a nečekaně zřejmě vlivem povětrnostních podmínek spadl z jeho levé strany před vůz vzrostlý smrk.

Muž již nedokázal střetu zabránit a narazil přední částí vozidla do koruny stromu. Po nárazu bylo jeho vozidlo částečně odhozeno do protisměrného jízdního pruhu. Při nehodě utrpěl řidič osobního automobilu lehké zranění, se kterým byl převezen do Oblastní nemocnice v Jičíně, odkud byl po vyšetření propuštěn. Ve stejném okamžiku řídil z druhého směru od obce Kumburský Újezd pětačtyřicetiletý muž nákladní motorové vozidlo Mercedes Actros s návěsem.

I v tomto případě došlo ke střetu nákladní soupravy se stromem. Ke zranění dalších osob naštěstí nedošlo. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu přesahující 160 tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

nprap. Aleš Brendl, Policie ČR