logo

Na jihočeských silnicích zemřel další motorkář, tentokrát u Přísečné

jhc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Po středeční dopravní nehodě, která si vyžádala dva životy motorkářů, zemřel na jihočeských silnicích další motorkář.

K události došlo krátce po půl druhé hodině odpolední na hlavním silničním tahu I/39 v katastru obce Přísečná na Českokrumlovsku. Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Dle prvotního šetření řidič (24) motocyklu tovární značky Aprilia, jedoucí po uvedené komunikaci ve směru na Český Krumlov, zatím z přesně nepotvrzené příčiny vyjel při projíždění pravotočivé zatáčky do protisměru, kde se jeho stroj čelně střetl s vozidlem tovární značky Škoda Octavia. Následkem pádu mladík utrpěl závažná poranění, kterým na místě podlehl. Jeho motocykl se po nárazu vzňal a shořel. Řidič a spolujezdec ve Škodě Octavii utrpěli naštěstí jen lehká poranění a po ošetření na místě byli převezeni na pozorování do českobudějovické nemocnice.

Přesná příčina a průběh nehody jsou předmětem následného šetření českokrumlovských dopravních policistů. K objasnění všech skutečností bude u zemřelého provedena zdravotní pitva. Zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče Škody Octavia proběhla s negativním výsledkem. Provoz v místě nehody byl omezen jen částečně.

Jak již bylo sděleno, na jihočeských silnicích vyhasly od středečního večera do dnešního odpoledne již tři životy motorkářů. Opětovně tímto nejen na motorkáře, ale i další účastníky dopravního provozu apelujeme, aby důsledně dodržovali všechna pravidla bezpečnosti silničního provozu.

Uvedený mladík se tak v tomto roce stal již 39. obětí dopravních nehod na jihočeských silnicích.

por. Mgr. Miroslav Doubek, PČR