logo

Na Královéhradecku havaroval autobus vezoucí děti, při nehodě bylo zraněno 11 osob

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Během nehody autobusu bylo zraněno celkem 11 osob. Evakuační autobus jel pro děti a jejich doprovod z Hradce Králové. Do příjezdu náhradní dopravy se o zachráněné postarali hasiči na stanici Hradec Králové – Pražská.

Dopravní nehoda autobusu s dětmi na palubě se stala v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku kolem 13. hodiny. Na místo byli vysláni profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou. Autobus narazil do kruhového objezdu a přitom se zranilo 11 osob, z toho 8 dětí.

Velitel zásahu požádal o vyslání hasičského evakuačního autobusu z centrální hradecké stanice. Autobus vyrazil na místo těsně po 14. hodině. Asi čtyřicítku dětí spolu s doprovodem dopravil před 15. hodinou na stanici Hradec Králové – Pražská. Tam se o děti hasiči postarali do doby, než pro ně přijel náhradní autobus vyslaný dopravcem.

Po zadokumentování místa události dopravní policií provedli hasiči zasahující v Novém Městě úklid vozovky. Z autobusu unikly provozní kapaliny, které zasypala jednotka sorpčním materiálem.

por. Mgr. Martina Götzová HZS KHK