logo

Na Královéhradecku shořel zaparkovaný Renault, přilehlý dům chladil majitel zahradní hadicí

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 7.5.2017 krátce před druhou hodinou ranní (01:50) byly povolány jednotky HZS Nový Bydžov, JSDH Nechanice a JSDH Nový Bydžov k požáru osobního auta u rodinného domu v obci Kobylice.

Při příjezdu první jednotky (JSDH Nechanice) bylo požárem zasaženo užitkové vozidlo Renault Trafic a pergola pod kterou byl vůz zaparkován. Majitel stihl ještě před rozšířením požáru odvést osobní vůz, který byl zaparkován v těsné blízkosti. Přesto byly požárem poškozeny plastové díly a lak na pravé straně. Poté se snažil, za pomocí zahradní hadice, zamezit rozšíření požáru na přilehlý rodinný dům.

Po příjezdu první jednotky nasadili hasiči vysokotlak a snažili se zamezit rozšíření požáru. To se jim povedlo a požáru se zabránilo rozšít na přilehlé objekty (rodinný dům + částečně kůlna na zahradní nářadí). Po příjezdu jednotky HZS Nový Bydžov byl nasazen vysokotlak i z jejich vozu.

Po uhašení požáru pomohly jednotky nasvítit místo události VPP a byly mu nápomocny při jeho činnosti. Poté se všechny zúčastněné jednotky vrátily postupně na svoje základny. Příčina vzniku požáru, výše škody a výše uchráněných hodnot jsou předmětem šetření PČR a VPP HZS.

JSDH Nechanice

helicoptershow