logo

Na letiště v Ruzyni se kvůli protestům proti Uberu sjelo množství policistů, včetně Speciální pořádkové jednotky

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Několik desítek taxikářů dorazilo v pátek odpoledne na letiště v pražské Ruzyni, tedy na Letiště Václava Havla. Jejich cílem byl protest proti alternativní „taxislužbě“ Uber.

Policisté o akci dopředu věděli, a tak na ní byli připraveni. Okolí obou terminálů zajišťovali policisté z Cizinecké policie, pod které areál Letiště Václava Havla spadá. Přítomni byli také policisté z Oddělení mobilního zásahu (rovněž cizinecká policie).

Několik desítek taxikářů a odpůrců Uberu začalo po 15. hodině lepit samolepky na vozy, o nichž se domnívali, že jezdí pro Uber. Protože při tom vstupovali na komunikaci, po které jezdila vozidla, vykázali je policisté na chodník.

Situace se začala stupňovat, policisté si proto na místo přivolali posilové hlídky v podobě PMJ Praha, 158 Dejvice, ale také letištních pyrotechniků, či strážníků MP Praha. Přítomen byl samozřejmě také Taxi Tým MP Praha. Povoláno bylo několik družstev pražské Speciální pořádkové jednotky.

Odpůrci Uberu se postupně rozmístili před oba terminály. Na obou místech museli policisté opakovaně vykazovat tyto lidi ze silnice. Definitivně situaci uklidnili až policisté z SPJ Praha, kteří nastoupili před vozidla a oddělili tak „protestující“ od ostatních řidičů.

Žádné fyzické napadení řidičů v areálu letiště nebylo v pátek odpoledne hlášeno. Akce se tak obešla bez jakéhokoliv násilí.

MrK, Týdeník Policie