logo

Na loupeži v Opavě se měl podílet zaměstnanec bezpečnostní agentury, případ objasnili kriminalisté

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V těchto dnech komisař Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Opavě zahájil trestní stíhání tří mužů ve věku 20 a 21 z Opavy a 38 let z Novojičínska jako obviněné ze spáchání zločinu loupeže formou spolupachatelství, kterého se společně dopustili chvíli po sedmé hodině podvečerní 18. dubna 2018 v prostoru před vchodem pro zaměstnance do jednoho ze supermarketů na ulici Krnovské v Opavě, v městské části Jaktař.

Jak bylo dosavadním prověřováním a vyšetřováním ze strany opavských policistů a kriminalistů prokázáno, tak 21letý muž z Opavy jako pracovník bezpečnostní ochranné služby převzal společně se svým spolupracovníkem (23letý poškozený muž z Opavy) v kanceláři prodejny finanční částku na hotovosti ve výši bezmála 200 tisíc korun, kterou měli převézt do bankovního úřadu. Jenže byl dopředu domluven na trestné činnosti násilného a majetkového charakteru s výše uvedenými dvěma spolupachateli, přičemž při odchodu od supermarketu k přepravnímu vozidlu k nim přišel místní 20letý obviněný muž, nastříkal slzotvorný prostředek do očí poškozenému 23letému zaměstnanci bezpečnostní ochranné služby a částečně i svému spolupachateli, tedy 21letému obviněnému muži.

Po zmocnění se odhozeného sáčku s penězi 20letý muž utekl na přilehlou silnici číslo I/57 spojující Opavu s Krnovem, kde bylo odstaveno a připraveno osobní motorové vozidlo tovární značky Audi A6 Avant, ve kterém čekal třetí obviněný muž, a to 38letý muž z Novojičínska. Následně oba dva muži odejeli ve směru na Krnov a pracovníci bezpečnostní ochranné služby loupežné přepadení oznámili opavským policistům. Následně se nechali i jednorázově lékařsky vyšetřit a ošetřit ve Slezské nemocnici Opava se zraněním v obličeji a v oblasti očí. K jinému zranění nedošlo a rovněž nebyla zraněna žádná jiná ze zúčastněných osob.

Na případu po dobu přibližně měsíce a půl intenzivně pracovali opavští kriminalisté, kteří mimo jiné rovněž vyzvali i prostřednictvím sdělovacích prostředků širokou veřejnost o ustanovení přistaveného automobilu s tehdy neznámým řidičem, jakož i o další informace, které by vedly k objasnění spáchané trestné činnosti.

por. Bc. René Černohorský, Policie ČR