logo

Na Mistrovství ČR UNITOP v Judu slavili úspěch ostravští policisté

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 21. 11. 2018 se v Praze na Folimance uskutečnilo Mistrovství České republiky Unie tělovýchovných organizací Policie České republiky v judu. Na tuto událost se do místa konání sjeli judisté z elitních útvarů celé ČR. Nechyběli zástupci SPJ, ZJ, či instruktoři odborné přípravy.

Městské ředitelství Ostrava reprezentovali policisté pprap. Tomáš Klinec a pprap. Filip Walter z Obvodního oddělení Ostrava – Přívoz. Kolegové se nabité konkurence nezalekli a z turnaje se vrátili jako medailisté.

Letošní ročník probíhal společně se soutěží v jiu-jitsu. Mnozí závodníci využili možnosti dvojího startu a kromě své disciplíny přidali i start v judu, které má s tímto sportem mnoho společných prvků. U tradičních judistů vzbudili tito zápasníci respekt a to hlavně precizní technikou v boji na zemi.
Pprap. Filip Walter startoval v kategorii -90 kg. Po rychlém úvodním zápase, který ukončil držením na zemi, jej v semifinále čekal favorit a pozdější vítěz této váhy. Walter mu vzdoroval pouze chvíli a po krásném chvatu goši guruma se proletěl rovnou na záda.

Tato prohra jej odsunula do zápasu o třetí místo, který rovněž ukončil rychlým chvatem a následným držením na zemi. Z Prahy si tedy přivezl bronzovou medaili.

O poznání těžší boje zvládl na výbornou pprap. Tomáš Klinec ve váze -81 kg.

Tři vyrovnané bitvy již od čtvrtfinále prokázali jeho skvělou fyzickou připravenost. V semifinále se o jeho výhře muselo rozhodovat až v prodloužení. Třešničkou na dortu se však stal finálový zápas, kdy minutu před koncem ještě prohrával na trestné body. Těsně před koncem zápasu však dostal soupeře pod obrovský tlak a nakonec jej hodil svou osobní technikou de asi harai. Svou kategorii tedy vyhrál a domů dovezl zlato.

prap. Pavel Hrubý Dis., Policie ČR