logo

Na náměstí ve Valašských Kloboukách pobíhal nahý muž, policistům nadýchal téměř tři promile

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Variaci na film Discopříběh, ovšem v maloměstském vydání, zažili v neděli po poledni obyvatelé obce Valašské Klobouky. Po náměstí pobíhal zcela nahý rozjařený muž, který nakonec skončil v rukou policie. Za přestupek mu ve správním řízení hrozí několikatisícová pokuta.

Hodinu po poledni oznámila jednadvacetiletá místní dívka na linku tísňového volání policie, že po náměstí ve Valašských Kloboukách pobíhá zcela nahý muž. Policisté, kteří na místo dorazili, uviděli skupinu zjevně podnapilých mladíků, z nichž jeden byl skutečně nahý. Policisté naháče vyzvali, aby se oblékl, což učinil, nicméně policistům odmítl sdělit svoje jméno i další podrobnosti.

S dalšími zúčastněnými bylo také těžké se domluvit, všichni byli zjevně pod vlivem alkoholu. Muži zákona proto výtržníka zajistili a převezli na policejní stanici ke zjištění jeho totožnosti. Dechová zkouška u jednadvacetiletého muže z obce poblíž Valašských Klobouk ukázala téměř tři promile alkoholu, což alespoň částečně vysvětlovalo jeho nestandardní chování na náměstí, v neděli, v pravé poledne.

Policisté případ prověřují jako přestupek proti veřejnému pořádku, který postoupí k projednání a potrestání příslušnému odboru městského úřadu.

nprap. Monika Kozumplíková, Policie ČR