logo

Na okraji pražských Řep hořel tesko objekt, hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hned několik lidí, nezávisle na sobě, oznámilo ve středu večer na operačním středisku pražských hasičů požár budovy v Karlovarské ulici, poblíž křižovatky s ulicí Drnovská.

Vzhledem k tomu, že požár byl hlášen několika oznamovateli, a že měl z místa vycházet hustý kouř, povolalo operační středisko tři jednotky HZS Praha ze stanic Centrála, Petřiny a Smíchov. Poplach byl následně vyhlášen také dobrovolným jednotkám hasičů z Řep, Stodůlek a Zličína a k místu vyjela také ještě čtvrtá jednotka HZS Praha. Vyhlášen byl II. stupeň požárního poplachu.

Na místo požáru vyjelo větší množství hlídek Policie ČR, včetně 158 Dejvice, PMJ Praha, DI PČR Praha I., či okolních místních oddělení. K místu vyrazil také Inspektor provozu ZZS HMP a postupně byly povolány dvě posádky RZP ZZS HMP. Hořela „vybydlená“ budova, tesko objekt, který obývali bezdomovci.

Z objektu ještě před příjezdem složek IZS vyšlo ven pět osob bez domova. Dvě osoby se při požáru nadýchaly kouře, a proto skončily v péči záchranné služby.

Z řad hasičů byla na místě jako první petřinská jednotka, která ihned nasadila dva vodní „C“ proudy. Hasiči zasahovali zevnitř i z vnější části budovy. V případě většího požáru by byly problémem mříže, které se nacházely na všech oknech. V tomto případě se však hasičům podařilo požár dostat rychle pod kontrolu. Následovala kontrola termokamerou a postupné rozebírání požárem zasažených částí budovy.

V objektu provedli hasiči také průzkum zaměřený na výskyt dalších osob. Nikoho dalšího však naštěstí v budově nenašli.

Na místo dorazila výjezdová skupina kriminalistů z SKPV Praha I. Příčinu požáru a výši vzniklé škody zjišťuje vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s policií. Veškeré další okolnosti požáru jsou předmětem dalšího šetření.

V průběhu zásahu musela být kvůli pohybu velkého množství hasičské techniky uzavřena Karlovarská ulice ve směru do Centra. Později policisté uvolnili jeden jízdní pruh pro autobusy MHD. Zbylou dopravu odkláněli.

MrK, Týdeník Policie